Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Описание водоемов
SERG
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 28 апр 2011, 15:54
Имя: SERG
Диагноз: СПИНИГ
Благодарил (а): 3 раза

Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение SERG » 29 апр 2011, 08:42

Чим далі тим все менше залишаеться водойм де можна безкоштовно порибалити спінінгом чи вудкою. Куди не закинь то вже біжить охорона вигонити, мовляв тут ловити заборонено - водойма в аренді.

Ось чора натрапив на свіже інтерв'ю від 20.04.2011р для газети "Вечірка" начальника обласного виробничого управління водного господарства «Полтававодгосп» Володимира Фомичова: «Орендар не має права забороняти людям ловити рибу, відпочивати чи напувати худобу на орендованому ставку» http://vechirka.pl.ua/articles/2011/4/20/52495108/
в якому говориться, що на кожній орендованій водоймі можна безкоштовно ловити одною вудкою чи спінінгом такі види риб як щука , окунь, карась які є аборигенами водойми і вони розмножуються природним шляхомОльга ПРАВДЕНКО, 20.04.2011, 14:14

Сьогодні в Полтавській області 511 ставків передано в користування громадянам на умовах оренди. Ще 800 ставків потребують ремонту та відновлення гідротехнічних споруд, очистки від замулення. За останні 20 років в області збудовано всього одне водосховище та створено два ставки. Та й на догляд за тими, що вже давно існують, бюджетні кошти практично не виділяються.

Начальник Полтавського обласного виробничого управління водного господарства «Полтававодгосп» Володимир Фомичов (на фото) розповідає, що ставки та водоймища передають в оренду, бо на сьогодні це єдиний шлях відтворення водних ресурсів, флори та фауни, насамперед риби. До того ж в таких умовах дуже важливо зберегти те, що маємо, — гідротехнічні споруди на ставках та водосховищах. Раніше вони знаходилися на балансі колгоспів, радгоспів, їх належним чином доглядали, вони періодично ремонтувалися. Проте, як часто в нас буває, справа, яка має добрий початок, згодом може бути зведена нанівець. Так, люди скаржаться, що їх не пускають на орендовані ставки, а орендарі натомість заявляють, що, наприклад, напування худоби чи купання у водоймищах наносять збитки їхній справі.
Тож, на чиєму боці закон та як бути людям у таких ситуаціях, «Вечірка» вирішила запитати у Володимира Фомичова.
— Який має зиск держава від передачі водоймищ в оренду?

— Більшості водосховищ та ставкам понад 40 років, отож, якщо їх зараз не передати в оренду, вони зникнуть. Тому на обласному рівні прийнято рішення про те, щоб збільшити кількість водоймищ для передачі в оренду. Таким чином, вирішуються такі проблеми: ставки й водосховища отримують господарів, які починають цілеспрямовано розводити рибу, та створюються нові робочі місця.
— Володимире Опанасовичу, хто має право передавати водоймища в оренду?
— Відразу зазначу, що в оренду ставки та водосховища передає не наше управління. Ми лише контро-люючий орган, точніше, навіть інженерна служба, яка підраховує об’єм води, що знаходиться у водоймі, визначає стан гідротехнічної споруди, стан безпеки водосховища тощо. Орендодавцями водних об’єктів є районні державні адміністрації, а з облуправлінням «Полтававодгосп» та управлінням екології це питання узгоджується.
— На який термін водні об’єкти передають в оренду?
— Дуже часто люди орендують ставки на 25 і навіть 50 років. Але, на мою думку, це неправильно, оскільки реконструкцію будь-якої гідротехнічної споруди потрібно проводити через кожні 25 років. А в нас є споруди, яким по 50 і більше років. До того ж більшість водосховищ будувалися без проектно-кошторисної документації, тому передавати їх ще на 50 років — це не серйозно. Вони вже виснажені, і ми рекомендуємо брати водойми в оренду на 5 років, а потім продовжувати цей термін.
— Яке законодавство в Україні регулює права й обов’язки орендаря?
— Окремого закону, який би регулював ці питання, на жаль, немає. Тому ми користуємося Земельним та Водним кодексами. А на рівні області управління розробило тимчасовий порядок надання водних об’єктів у користування на умовах оренди та проект договору оренди водного об’єкта. Ми розповсюдили ці документи райдержадміністраціям, які безпосередньо укладають договори з орендарями. У цьому положенні й обумовлені права й обов’язки орендарів та орендодавців. Інше питання, що ці договори часто-густо не виконуються. До речі, якщо раніше плата за надані в оренду ставки надходила до Державного бюджету, то тепер ці кошти спрямовуються до обласного.
— Дуже часто нам доводиться стикатися із ситуацією, коли орендар, почистивши ставок та запустивши в нього рибу для розведення, обгороджує територію навколо водойми забором, ще й виставляє охорону та забороняє звичайним громадянам рибалити чи напувати худобу. Це правомірно?
— Він не має права забороняти людям ловити рибу, відпочивати чи напувати худобу на орендованому ставку. І в договорі про це вказано. Звісно, орендар, який отримав ставок, витратив кошти і на те, щоб його очистити, та на закупівлю риби. Але ж у цьому ставку є риба, яку він туди не запускав. Це так звані аборигенні види: карась, щука, окунь, плітка, які розмножуються природним шляхом, і дозвіл орендаря рибалити на неї не потрібний. І взагалі, згідно зі статтею 47 Водного кодексу України загальне водокористування для задоволення потреб громадян є безкоштовним і без будь-яких дозволів.
— Тоді виходить, що орендар повинен перевіряти торби рибалок, чи раптом не потрапив туди амур або ж короп…
— Орендар повинен відвести на своєму ставку місце, де люди зможуть безкоштовно ловити рибу, яка розмножується природним шляхом, чи відпочивати. Таке місце, зазвичай, завжди знаходиться під наглядом. А якщо раптом рибалка впіймав два сазанчики, то він просто за них доплатить.
— Володимире Опанасовичу, якщо все-таки орендар порушує всі ці правила, куди скаржитися людям, яких він не пускає на ставок?
— У райдержадміністрацію. На жаль, орендарі часто забувають, що орендодавець надав їм право лише використовувати водні ресурси, а не передав назавжди. Але знаєте, ще не було жодного прецеденту, коли райдержадміністрація ініціювала розірвання договору. Скарги люди пишуть до нас, в обласну державну адміністрацію, а питання потрібно вирішувати в районі.
— У нас ставки переважно знаходяться на території села або за селом. Не завжди селянин, якого не пустили на орендовану водойму, буде їхати до районного центру, щоб поскаржитися.
— Він може звернутися до сільської ради, на території якої знаходяться ставки, чи до депутата. Саме депутати місцевої ради приймають рішення про обмеження купання, напування худоби чи рибальство вудкою на орендованих ставках, тому селяни мають запитувати саме в них, чому прийняте таке рішення без обговорення з громадою.
— Чи часто доводиться вашому управлінню стикатися із недобросовісними орендарями?
— Раніше, років п’ять тому, були «орендарі-однолітки». Тобто після укладання договору оренди орендарем на деякий час створювалася видимість інтенсивного риборозведення. Потім під виглядом аварійного прориву греблі ставок спускали, а рибу, певна річ, рятували від замору, виловлюючи та реалізуючи на ринках. При цьому водоймі не залишали жодних шансів на відновлення. Після спуску води зі ставка орендар того ж дня подавав заяву до сільської ради чи райдержадміністрації про дострокове розірвання договору оренди. Такі факти були виявлені в Хорольскому, Машівському, Зіньківському, Великобагачанському, Полтавському районах. Орендарі були притягнуті до відповідальності, сплатили великі штрафи за завдані збитки. Тож нині такий «номер» не проходить. А ставки багаторічного наповнення ми взагалі не дозволяємо спускати. Радує те, що більшість орендарів сумлінно дотримуються правил користування водними об’єктами. Вони за власні кошти проводять поточний ремонт гребель, водопідпірних та водопропускних споруд, підтримують у належному стані прибережні захисні смуги. Тож з’явилася надія, що водоймища, передані в оренду, будуть доглянуті та збережені.

Ольга ПРАВДЕНКО
«Вечірня Полтава»

c-znannya
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 03 май 2011, 18:38
Поблагодарили: 8 раз

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение c-znannya » 03 май 2011, 18:50

Рибоохорона Житомирської області відстоює права рибалок на доступ до водойм

В орендованих ставках усім можна ловити рибу! Стаття в газеті "Эхо" 10-16 березня 2011 року 10
Изображение

Хіба ставок - це власність орендаря? Стаття в газеті "Житомирщина" від 19.04.2011 року
Изображение

Чи мають право рибалки ловити рибу в орендованих ставках? Стаття в газеті "Ружинська земля"
Изображение

SERG
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 28 апр 2011, 15:54
Имя: SERG
Диагноз: СПИНИГ
Благодарил (а): 3 раза

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение SERG » 05 май 2011, 08:53

Отже ловити можна , ось тільки є багато невизначеності
- не ясно куди звертатись ,радять звертатись у різні органи ,але ж повинен бути якийсь один- який конкретно займається даним питанням, а то будуть посилатти від одного до іншого

- аборигенні види риб, є один конкретний перелік однаковий для всих, чи наприклад таж сама щука на одній водоймі буде аборигеном а на іншій ні- бо орендар вказав що він її розводить , хоча щуки водились в його водоймі ще до того як він її орендував і вона розмножується природним шляхом тобто частина щук є розведеною а частина аборигенами

- як саме орендар повинен повідомляти про введені ним обмеження на водоймі

Аватара пользователя
vityok
Сообщения: 616
Зарегистрирован: 03 ноя 2010, 20:56
Имя: Виктор
Диагноз: спиннинг
Откуда: Житомир
Благодарил (а): 932 раза
Поблагодарили: 353 раза

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение vityok » 06 май 2011, 18:41

Насколько я понял ,хищник на любом водоёме есть абориген по умолчанию.Если арендатором не будет предоставлен акт о зарыблении этим рыбом( со всеми подписями и печатями),свидетельствующий об обратном.Не понятно об ограничениях.Где и как они должны быть прописаны.Кем утверждены.Без этого наши претензии покроют матом со всеми вытекающими...
" Сложное это то, что можно сделать сразу,а невозможное - чуть подумав".

Аватара пользователя
Perch
Сообщения: 116
Зарегистрирован: 11 дек 2010, 20:39
Имя: Юра
Диагноз: ultralight
Откуда: Житомир
Благодарил (а): 33 раза
Поблагодарили: 37 раз

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение Perch » 06 май 2011, 21:35

Если "хозяин" водоема не разрешает ловить - обходите стороной такие водоемы.
вы абсолютно ничего никому в нашей стране не докажете.
а если и начнете доказывать, то у вас слишком много шансов будет потерять кучу нервов и здоровья - набьют морду, заберут снасти (а они не дешевые) и еще обматерят с ног до головы. никакая рыба или рыбалка этого не стоит!
Shimano Sojourn 5", 0.5-5.5gr, Flagman CortX Extreme 662, 732

Аватара пользователя
vityok
Сообщения: 616
Зарегистрирован: 03 ноя 2010, 20:56
Имя: Виктор
Диагноз: спиннинг
Откуда: Житомир
Благодарил (а): 932 раза
Поблагодарили: 353 раза

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение vityok » 06 май 2011, 21:46

Вот исходя из такой позиции нас и обходит стороной нормальная жизнь.Зато очень умело пресмыкаемся и мычим , жалуясь хрен знает на кого :evil:
Извините за флуд.
" Сложное это то, что можно сделать сразу,а невозможное - чуть подумав".

c-znannya
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 03 май 2011, 18:38
Поблагодарили: 8 раз

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение c-znannya » 08 май 2011, 09:53

В нашому регіоні рибалки дедалі частіше віддають перевагу штучним водоймам (ставкам) і лише частково здійснюють лов у річках, озерах та водосховищах. Це пов'язано з тим, що у природних водоймах, нажаль, з року в рік стає все менше і менше риби, а деякі види зникають назавжди.
Водойми які обирають рибалки аматори в більшості випадків мають своїх господарів і тому рибалка який приїжджає на таку водойму повинен знати свої права та обов’язки. З цією метою і виникла ця тема. Отож, давайте розпочнемо з головного - всі водні об’єкти загальнодержавного значення є власністю держави, а отже власністю Українського народу. В західних областях, як і в більшості областей окрім півдня країни, всі водойми є водоймами загальнодержавного значення. Таким чином в користування надаються лише на умовах оренди і ніяк не можуть передаватись у приватну власність. В оренду водойми надають районні державні адміністрації. Для здійснення рибогосподарської діяльності чи надання послуг з організованого любительського рибальства орендарі повинні мати спеціальний дозвільний документ:
- для водойм до 10 га рибоводно-біологічне обґрунтування рибогосподарської експлуатації водойми погоджене управлінням рибоохорони та управлінням охорони природи;
- для водойм більше 10 га режим рибогосподарської експлуатації водойми затверджений Державним комітетом рибного господарства України.
А для організації аматорського вилову риби орендарі які мають зазначені вище документи повинні розробити Порядок здійснення любительського рибальства погоджений з органами рибоохорони та відвести спеціальну ділянку водойми для надання цих послуг. Лише за наявності таких документів орендар має право продавати відловлювальні картки чи так звані ліцензії на вилов риби. Кожен орендар, який надає послуги з аматорського вилову риби на вимогу рибалки зобов’язаний пред’явити ці документи. В разі їх відсутності рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.
У випадку якщо орендар має документи на право здійснення рибогосподарської діяльності він може надати Вам право на риболовлю або відмовити. Особа яка здійснює збір коштів за відловлювальні картки повинна пред’явити документ який засвідчує її особу і надає право на збір коштів за надані послуги. Відловлювальна картка повинна містити назву водойми, її місце розташування, термін дії, вартість та інше. Повинна бути засвідчена підписом керівника та мокрою печаткою, а також мати порядковий номер. За сплачені кошти Вам повинні надати чек про сплату з обов’язковим записом у спеціальний журнал де реєструються всі рибалки-аматори.
Також здійснювати організовані форми аматорського та спортивного рибальства можуть здійснювати об'єднання громадян за якими закріплено водойму. В таких організаціях практикується постійне або тимчасове членство яке і надає право на вилов риби.
І в будь-якому випадку рибалка аматор зобов’язаний виконувати Правила любительського та спортивного рибальства, а також вимоги виписані орендарем водного об’єкту.
За наявності посвідчення на безкоштовний лов риби мають право: інваліди І та ІІ груп; учасники війни та збройних конфліктів; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, а також діти до 16 років.
Всі норми щодо здійснення любительського та спортивного рибальства прописані у Правилах любительського та спортивного рибальства, що затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України за №19 від 15.02.1999 року. В свою чергу громадяни та посадові особи які порушують зазначені вище правила несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 85 ч.3, ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції від 34 до 640 грн. (залежно від виду правопорушення).

Відповідно до:
п. 1.2. Район дії Правил рибальства охоплює водойми таких умовних регіонів:а) Чорноморський;б) Азовський;в) внутрішні водойми.
п. 1.2.1. До Чорноморського регіону належать:
....
- усі внутрішні водойми Автономної Республіки Крим;
- інші внутрішні водойми в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
п. 4.1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів здійснюється:
на водоймах загального користування — безкоштовно;
на водоймах, наданих громадським об’єднанням для організації любительського рибальства:
членам таких об’єднань — за їх членськими квитками;
іншим громадянам — за платними відловлювальними картками, які видаються цими об’єднаннями. Вартість таких карток встановлюється громадськими об’єднаннями за погодженням з фінансовими органами Автономної Республіки Крим або відповідної області та з органами рибоохорони;
на водоймах, де впроваджене платне рибальство, лов з берега, з човнів або з криги — за платними дозволами, що видаються органами рибоохорони.
Установлення плати за рибальство з берега допускається тільки на річках, площа водозбору яких не перевищує 50 тис. квадратних кіломертрів.
Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
інвалідам I та II груп;
учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій, а також дітям до 16 років.


Є лише три випадки коли ця норма не діє:
1. Водойма є об'єктом природно-заповідного фонду де рибальство заборонено;
2. Водойма використовується як технічна, лікувальна, питна де рибальство заборонено;
3. Водойма місцевого значення і використовується в режимі Культурного рибного господарства (КРГ) де Правила рибальства не діють, а діють правила встановлені користувачем.

Як відомо мені в АР Крим є багато водойм місцевого значення де можуть функціонувати КРГ, але і в такому випадку орендар зобов'язаний на вимогу рибалки показати Режим КРГ де прописані правила рибальства на даній водоймі.

Інформація з http://rybalka.rovno.ua/modules/forum/v ... f=52&t=409

SERG
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 28 апр 2011, 15:54
Имя: SERG
Диагноз: СПИНИГ
Благодарил (а): 3 раза

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение SERG » 01 июн 2011, 11:22

браконьер теперь крупный пошел сразу весь водоем АРЕНДИРУЮТ и ловлят как хотят и других не пускают жалко що нема автомата , постріляв би куркулів

Аватара пользователя
Rascal
Сообщения: 348
Зарегистрирован: 02 ноя 2010, 12:37
Имя: Антон
Диагноз: спин
Благодарил (а): 471 раз
Поблагодарили: 301 раз

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение Rascal » 01 июн 2011, 11:52

SERG писал(а):жалко що нема автомата , постріляв би куркулів

Это мы уже проходили, товарищ нарком. Хреновая идея, как показала история.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир

SERG
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 28 апр 2011, 15:54
Имя: SERG
Диагноз: СПИНИГ
Благодарил (а): 3 раза

Re: Чи можна рибалити на орендованих водоймах

Сообщение SERG » 01 июн 2011, 12:37

це зараз занепад і анархія, а була передова країна, я б лічно розтрілювавби тих хто маючи багато грошів вважає що може робити все що захоче. Я поважаю людей які зробили капітал не порушуючи закон та загально людську мораль проте на превеликий жаль таких мало.


Вернуться в «Водоемы»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость